Windows 10 Uzak Masaüstü Açma

Windows 10 işletim sisteminde uzak masaüstü bağlantı izni varsayılan olarak kapalı durumda olmaktadır. Bu ayarı açmak için yapmamız gereken işlemleri bu makalede öğreneceğiz. Öncelikle bu işlemi uzaktan bağlantı yapılması gereken bilgisayarlara uygulamamız gerektiğini unutmamalıyız. Bu durum dışında bu ayarın kapalı olması güvenlidir.

Windows 10’da Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir?

Bu işlem için ilk olarak masa üstümüzde bulunan Bu Bilgisayar simgesine sağ tuş ile tıklıyoruz. Açılan menüden Özellikler yazan yere tıklıyoruz. Gelen ekranın sol tarafından Gelişmiş sistem ayarları yazan yere tıklıyoruz. Bu işlemlerden sonra karşımıza sitem özellikleri penceresi gelecektir. Buradan Uzak sekmesine tıklıyoruz. Gelen bölümden Bu bilgisayara uzaktan yardım bağlantılarına izin ver yazan yeri seçip Tamam butonuna tıkladığımızda uzak masaüstü bağlantı izni aktif olacaktır.

Not: Bu şekilde Windows 10 bilgisayarımızda uzak masaüstü bağlantısını aktif yapmış olacağız. Bu ayarı yapmamıza rağmen bilgisayarımıza uzak masaüstü bağlantısı yapılamıyorsa sistemimizde bulunan güvenlik duvarını ve modemin ayarlarını kontrol etmeliyiz. Windows’ta uzak masaüstü portu varsayılan olarak 3389’dur. Bu port güvenlik duvarı üzerinden açılmalıdır. Ayrıca bu port numarası değiştirildiyse uzak masaüstü bağlantı yapılırken bu port numarası yazılmalıdır. Bu hatırlatmaları yaptıktan sonra makaleyi sonlandırıyorum. Bu işlem ile ilgili sorun yaşamanız durumunda yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Windows ile ilgili konularımıza devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir