Google Chrome Güncelleme

Bir yazılımı güncel olarak kullanmak güvenlik açısından çok önemli bir işlemdir. Ayrıca yazılımların tüm özelliklerini kullanmak için de gerekli güncellemeleri hızlı bir şekilde uygulamalıyız. Bilgisayarımızda kullandığımız web tarayıcılarında belirli aralıklarda güncellemesi gelmektedir. Bu güncellemeler de güvenlik için hızlı bir şekilde uygulanmalıdır.

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı olan Google Chrome’ada belirli aralıklarda güncelleme gelmektedir. Bu güncellemeleri uygulamak çok kolay bir işlemdir. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenelim;

1-) Google Chrome’u güncellemek için ilk olarak Google Chrome’u başlatıyoruz. Chrome sayfasının sağ üst köşesinden seçenekler ikonuna (alt alta üç nokta) tıklıyoruz. Açılan menüden Ayarlar yazan yere tıklıyoruz.

2-) Gelen ekranın sol alt tarafından Chrome Hakkında yazan yeri buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Bu işlemden sonra Chrome güncellemesi otomatik olarak başlayacaktır. Eğer Chrome güncel ise sürüm ile ilgili bilgi mesajı ekranda gözükecektir.

Not: Güncelleme işleminden sonra Yeniden Başlat butonu belirecektir. Bu butona tıkladığımızda Chrome yeniden başlatılacaktır ve güncelleme işlemi tamamlanacaktır.

Bu yazıda Google Chrome güncelleme işlemini öğrendik. Diğer web tarayıcıları için güncelleme işleminin nasıl yapıldığını ilerleyen günlerde anlatacağım. Bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir