Cep Telefonu IMEI Öğrenme

Mobil cihazların kimliği niteliğinde, eşsiz bir numarası olan imei’yi öğrenmemizin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bu makalede bu yöntemleri aanlatacağız.

Mobil cihazımın imei numarasını öğrenmek için kullanabileceğimiz yöntemler şu şekildedir;

Yöntem 1: Imei numarasını fiziksel olarak öğrenebiliriz. Mobil cihazımızın kasasını kontrol ederek imei ile ilgili gerekli bilgiyi alabiliriz. Mobil cihazlarda imei numarası daha çok bataryanın takılı olduğu yerde yazmaktadır. Bu işlem için bataryayı sökmemiz gerekmektedir.

Yöntem 2: Mobil cihazımızın arama bölüme *#06# yazıp arama tuşuna bastığımızda imei numarası karşımıza gelecektir. Imei numarasını öğrenebileceğimiz en kolay yöntem budur.

Yöntem 3: Mobil cihazlarda işletim sistemi üzerinden imei bilgisini alabiliriz. Telefonumuzun Ayarlar / Telefon Hakkında bölümünden telefonumuzun imei numarasını görebiliriz. Bu bölüm telefonumuzun işletim sistemine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Mobil cihazlarda imei numarası öğrenmek için bu yöntemlerden bir tanesini kullanabiliriz. Mobil cihazlarla ilgili ipuçları vermeyi devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir