Cpanel’de Mail Grubu Oluşturma

Bu yazıda Cpanel’de mail grubu oluşturma işleminin nasıl yapılacağını öğreneceğiz.

1-) Bu işlem için ilk olarak mail grubunda kullanmak için bir tane mail adresi oluşturuyoruz (Cpanel’de mail oluşturma işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın). Biz örneğimizde bu işlem için bilgiislem@bilgialnet.com adresini oluşturduk. Ayrıca ali@bilgialnet.com ve veli@bilgialnet.com mail hesaplarını ekledik. Gruba bu adresleri tanımlayacağız. Yani bu işlem ile bilgiislem@bilgialnet.com adresine gönderilen mailler otomatik olarak ali@bilgialnet.com ve veli@bilgialnet.com adreslerine de gelecektir.

2-) Şimdi grup tanımlama işlemine geçelim. Cpanel ana sayfasından E-posta Filtreleri yazan yere tıklıyoruz.

3-) Grup mailin yanındaki Filtreleri Yönet yazan yere tıklıyoruz.

4-) Yeni Bir Filtre Oluştur yazan butona tıklıyoruz.

5-) Gelen ekranda aşağıdaki alanları sırasıyla dolduruyoruz.;

Filtre Adı: Filtremiz için bir isim veriyoruz.
Kurallar: Alıcı / Eşittir olarak seçimleri yapıyoruz. Alt bölümüne grup maili hesabını yani bilgiislem@bilgialnet.com yazıyoruz.
Eylemler: Bu bölümden E-postaya Yeniden Yönlendir yazan yeri seçiyoruz ve alt bölümüne grup mailine üye olmasını istediğimiz mail adresini giriyoruz. Biz burada ilk olarak ali@bilgialnet.com adresini girdik. İkinci bir adres eklemek için sağ tarafta bulunan + (artı) butonuna tıklıyoruz. Açılan alt bölümden E-postaya Yeniden Yönlendir yazan yeri seçiyoruz ve alt bölümüne ikinci mail adresini giriyoruz. Biz veli@bilgialnet.com adresini tanımladık. Bu şekilde grup mailine istediğimiz kadar adres tanımlayabiliriz. İşlemi tamamladıktan sonra Oluştur butonuna tıklıyoruz.

Cpanel’de mail grubu oluşturma işlemi bu kadar. Tekrar görüşmek üzere. Şimdilik hoşçakalın.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir