Android Uygulama Açılmıyor

Android telefon kullananların çok sık olarak karşılaştığı problemlerden bir tanesi uygulamaların açılmamasıdır. Bir uygulamaya giriş yaptığımızda hata alıyorsak veya uygulama açılış ekranında kalıyorsa yapacağımız önbellek temizleme işlemi bu sorunu büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır. Bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenmeden önce önbellekleme işleminin ne işe yaradığından kısaca bahsedelim. Önbellekleme, uygulamalarda bazı özelliklere hızlı erişim sağlamak için yazılımcı tarafından geliştirilen bir yapıdır. Örneğin bir uygulama yazılımcısı açılış görselini önbellekleme işlemine tabi tutarak kullanıcıların her uygulamaya giriş yaptığında uygulamanın açılış görselinin yüklenmesini engellemek isteyebilir. Bu durumda kullanıcı uygulamaya bir kere giriş yaptığında uygulamanın açılış görseli kullanıcının cihazına indirilecektir ve bu şekilde hızlı erişim sağlanacaktır. İşte bu gibi işlemler önbelleklemedir. Şimdi mobil cihazlarda önbellek temizleme işleminin nasıl yapıldığını öğrenelim.

Android Ugulama Önbellek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem için ilk olarak mobil cihazımın ana menüsünden Ayarlar yazan yere giriş yapıyoruz. Ayarlar ekranından Uygulamalar yazan yeri buluyoruz ve içine giriş yapıyoruz. Daha sonra önbellek temizleme istediğimiz uygulamamızı buluyoruz ve üstüne dokunuyoruz. Gelen ekranda Önbelleği Temizle yazan yere dokunup işlemimizi tamamlıyoruz. Artık uygulamanın önbelleği sıfırlanacaktır.

Bu işlemlerden sonra uygulamanın açılması ile ilgili problem ortadan kalkmış olacaktır. Tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir